Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

500 227 706 lub biuro@luksart.com Odbiór osobisty (Pn-Pt: 9:00-17:00, Sb: 10:00-13:00)

Jak zmierzyć stelaż daszka, i dobrać do niego odpowiedni rozmiar daszek

Opublikowano dnia 01-11-2023
Autor: Łukasz Serwatka

Oto krótki poradnik, który pomoże Ci zmierzyć stelaż daszka i dobrać do niego odpowiedni rozmiar daszka.

 

Krok 1: Przygotowanie narzędzi Przed rozpoczęciem pomiarów upewnij się, że masz przygotowane następujące narzędzia: miarka, ołówek, papier i ewentualnie kalkulator.

Można też zmierzyć stary daszek po zewnętrznych szwach (bez części zwisającej (falbanek), ale z tunelami i narożnikami).

Krok 2: Zdjęcia pokazują jak mierzyć stelaż, aby dobrać do niego daszek. W większości przypadków wymiar daszku = wymiar stelaża, ale proszę wziąć pod uwagę, że niektóre huśtawki są tak skonstruowane, że daszek opiera się na tej rurze, na której zawieszone jest siedzisko i należy wtedy miarkę przeciągnąć nad tą rurą (patrz zdj. nr 2). 

Zdjęcie numer 1(ZDJĘCIE NUMER 1)

Krok 3: Mierzenie dłuższego boku - zaczep miarkę o rurkę w miejscu, w którym rurka jest prosta (NIE w miejscu, w którym jest zaokrąglona (narożnik) i przeciągnij do przeciwległego boku (zmierz razem z rurką). Patrz zdjęcia nr 1 i 2.

Zdjęcie numer 2(ZDJĘCIE NUMER 2)

Krok 4: Mierzenie krótszego boku - zaczep miarkę o rurkę w miejscu, w którym rurka jest prosta (NIE w miejscu, w którym jest zaokrąglona (narożnik) i przeciągnij do przeciwległego boku (zmierz razem z rurką).

Zdjęcie numer 3(ZDJĘCIE NUMER 3)

Zdjęcie numer 4(ZDJĘCIE NUMER 4)


UWAGA!!! Jeśli rura, na której zawieszone jest siedzisko, znajduje się ponad poziomem stelaża daszku, to wtedy mierzymy przeciągając miarkę nad tą rurą. Patrz zdjęcia nr 3 i 4. Przykładowo, w przypadku prezentowanego na zdjęciach stelaża różnica w pomiarach między zdjęciem nr 3 i 4 to aż 6 cm. Prawidłowym sposobem mierzenia prezentowanego stelaża jest więc sposób pokazany na zdjęciu nr 4.

Pozostałe wpisy na BLOGU

 • Produkt polski
  Gwarancja jakości
 • Odbiór osobisty
 • Bezpieczne zakupy
  Płatności online
 • 14 dni na zwrot
  zakupionego towaru
 • Szybka realizacja
  2-3 dni robocze
W sklepie Luksart.com zapłacisz szybkim przelewem online:
imoje i-raty i-leasing blik gpay visa mastercard

© LUKSART - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Oprogramowanie KQS.store | Projekt KQSDesign.pl | Opieka techniczna: SUCRO